Na svete je už množstvo prístrojov na diagnostiku, ktoré sú bežnej verejnosti, malým podnikateľom (trénerom) cenovo nedostupné a dovoliť si ich môžu len veľké kluby alebo univerzity. To je dôvod, prečo si neustále kladieme otázku ako nahradiť daný prístroj určitým testom, ktorý nám povie určitý obraz o danej pohybovej schopnosti. Preto sme vďační, že nemáme milióny a núti nás to pragmaticky rozmýšľať pri analýze každej schopnosti alebo pohybového stereotypu.
Na svete je už množstvo prístrojov na diagnostiku, ktoré sú bežnej verejnosti, malým podnikateľom (trénerom) cenovo nedostupné a dovoliť si ich môžu len veľké kluby alebo univerzity
Čo všetko testujeme?
Základ je u väčšiny klientov rovnaký. Vždy ide o vstupný dotazník, kde nám klient ukáže krátky obraz svojho života. Ďalej nasleduje somatometria a testovanie pohybových stereotypov.
Akonáhle klient zvládne celý proces bez bolesti, je pripravený po krátkom rozohriatí a rozcvičení na diagnostiku kondičných schopností ako je sila, rýchlosť, vytrvalosť a koordinácia.
Po testovaní je ešte osobný pohovor s klientom/športovcom a analýza výsledkov na základe ktorej sa spraví predbežná štruktúra tréningového procesu a nastavia primárne a sekundárne ciele klienta ale i trénera, ktorý daného klienta bude pripravovať.