PATRIK HOLEŠA

VIAC O MNE 

Mojím poslaním je budovať a šíriť u ľudí pozitívny vzťah k zdravému štýlu života. Snažíť sa čo najefektívnejšie zlepšiť fyzickú a mentálnu výkonnosť. Získať srdiečko človeka pre danú športovú činnosť prostredníctvom overených tréningových metód, ktoré sú výnimočné svojou jedinečnosťou i jednoduchosťou. 

Príbeh 

Od detstva som miloval šport a pohyb. Pozitívny vzťah k športu som si vybudoval už ako päťročný, keď som absolvoval nábor do futbalového klubu v Rajci. Moja futbalová kariéra pokračovala prechodom na športovú školu do Považskej Bystrice, kde som hrával 2. najvyššiu ligu na Slovensku v kategórií mladší dorast a starší dorast. Futbalovú ,,kariéru" som ukončil ako 19 ročný. 

Odvtedy som mal obdobie asi ako každý dospievajúci tínedžer. Túžil som mať čo najväčšie svaly. Preto som začal neuvedomele zdvíhať železa v posilňovni a popri tom som si išiel raz začas zabehnúť do okolitých lesov. Po veľmi rýchlej dobe a asi aj 14 ročným futbalovým tréningom si moje telo veľmi rýchlo zvyklo na bežecký tréning. To malo za príčinu, že v 19 rokoch som sa začal aktívne venovať behom na stredné a dlhé vzdialenosti, ktorým sa venujem dodnes. 

Už ako člen bežeckého klubu Maratón klub Rajec som prechádzal tréningovým procesom u trénerov ako boli Ľuboš Cesnek, Pavol Kováč, Emo Dóša či Dušan Valent, ktorí podľa môjho názoru patria medzi najlepších trénerov na Slovensku. 

Postupne ma čoraz viac zaujímal tréningový proces a neustále som študoval, hľadal i skúšal ako vyťažiť zo svojho tela maximum. Toto štúdium ma natoľko uchvátilo, že v roku 2013 som odišiel z práce a po troch rokoch zavítal späť do školy. Začal som študovať odbor atletický tréner a učiteľ telesnej výchovy. 

Aktuálne sa stále venujem na výkonnostnej úrovni behom na stredné a dlhé vzdialenosti. Pôsobím vo vlastnom súkromnom pohybovom centre PH your motion. Spolu-podieľam sa na príprave výkonnostný a vrcholových športovcov z Rajca a okolia. 

Otvorením PH your motion centra som si splnil jeden z mojich snov. Teraz sa otváram ľudom, ktorí tiež majú svoje sny, napríklad lepšie rozumieť svojmu telu a byť vzorom pre ostatných.  

PH your motion 

Javorová 5, Rajec 01501

+421 902 313 959

info@phyourmotion.sk