OTESTUJTE SVOJE SCHOPNOSTI A POSUŇTE LIMITY VÁŠHO TELA

Poznajte dokonale svoje telo a svoje aktuálne fyzické predpoklady

DETAILY PROGRAMU

  • Stanovenie aktuálnej fyzickej kondície 
  • Stanovenie aeróbneho a anaeróbneho prahu (W/TF)
  • Stanovenie maximálnej tepovej frekvencie
  • Stanovenie % telesného tuku
  • Zodnotenie silnejších a slabších stránok vlastnej výkonnosti
  • Stanovenie ideálnej telesnej teploty počas výkonu
  • Stanovenie podrobnej telesnej telesnej kompozície
  • Konzultácia výsledkov s navrhnutím tréningového programu

Tento test je vhodný pre úplne každého, bez rozdielu výkonnosti, veku, pohlavia a športovej disciplíny. Test je zdravotne nezávadný a pichnutie do ucha na odobranie kapilárnej (povrchovej) krvi nebolí.


Pri našom záťažovom teste laktátovej krivky overíme tri základné parametre pre výkon

Funkčnosť kardiovaskulárneho systému, kedy otestujeme aktuálnu fyzickú výkonnosť.

Zhodnotíme telesnú kompozíciu jedinca a zistíme aktuálne množstvo aktívnej a pasívnej telesnej hmoty (špeciálna váha).

Určíme správnu teplotu telesného jadra počas aktivity. 


Pri poznaní správnej tepovej frekvencie a aktuálneho fyzického stavu budete vedieť, ako telo správne zaťažiť, cielene zvyšovať kondíciu, redukovať hmotnosť či dať pozor, aby ste sa pri tréningovom procese nepretrénovali a na pretekoch zbytočne nešetrili. Cieľom je získať východiskový bod pre správne navrhnuté zaťaženie a celkový obraz všetkých parametrov ovplyvňujúcich fyzický výkon.

 


Cieľom vyšetrenia je stanovenie presných tréningových - tepových aj wattových zón pre vaše správne zaťažovanie organizmu. Získame aj dva zásadné body - aeróbny (AEP) a anaeróbny prah (ANP) - pre správne riadenie tréningu.


Vyšetrenie sa skladá zo 4 až 8 stupňovaných záťaží, z nich každá trvá 4 až 15 minút (podľa výkonnosti a špecilizácie testovaného). Po každej záťaži odoberáme kapilárnu krv (z ušného lalôčika alebo z prsta) na stanovenie hladiny kyseliny mliečnej (laktátu) v krvi. Z týchto nazhromaždených 4 až 8 hodnôt vytvoríme laktátovú krivku a stanovíme aeróbny aj anaeróbny prah a určíme maximálnu TF. Počas celého testu budete mať aj snímač CORE, ktorý vám ukáže ako sa vaše telo prehrieva počas výkonu. Z výsledkov testu sa dozvieme aktuálne tréningové zóny, prednosti a slabiny vo Vašom výkone, ktoré môžete ihneď začať odstraňovať správnym zaťažením organizmu.

PRIEBEH TESTOVANIA

Pred testom

Pred každým testom vyplníte krátky formulár. Pri príchode do centra následuje krátka konzultácia a analýza stavby vášho tela..

Dĺžka testu 

Dĺžka testu laktátovej krivky je od 50 do 90 minút. Záleží od protokolu testovania.  

Priebeh testu 

Testovanie pozostáva zo 4 až 8 intervalov v rozmedzí od 4 do 15 minút. Krv na analýzu laktátu odoberáme z ucha či prsta. Drobný bezbolestný vpich sa vykonáva iba raz, pre ďalšie odbery už v drvivej väčšine prípadov nie je nutné vpich opakovať. 

Ukľudnenie 

Po ukončení testu nasleduje krátké vyjazdenie alebo voľná jazda. Potom nasleduje pauza, počas ktorej sa môžete osprchovať a prezliecť sa, a my medzitým spracujeme výsledky testu.

Vyhodnotenie 

Rozbor výsledkov testu je formou konzultácie s profesionálnym trénerom priamo po ukončení testovania. Výsledok testu získate v elektronickej i tlačenej forme. 

Cenník testovania

Cena testu je od 110 eur. Klienti centra PH YOUR MOTION majú zľavu  20 %. 

Objednávkový formulár

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.